Celami fundacji są:

• Stymulowanie oraz wspieranie prawidłowego rozwoju psychicznego, fizycznego i społecznego człowieka w całym cyklu jego życia.
  • Edukacja na każdym etapie rozwoju człowieka w tym także kształtowanie postaw prospołecznych i doskonalenie form kształcenia w placówkach publicznych i niepublicznych.
  • Krzewienie oświaty psychologicznej i edukacja w zakresie potrzeb emocjonalnych dzieci i młodzieży.
  • Propagowanie wiedzy o autyzmie oraz o skutecznych metodach pracy z rodziną i dziećmi z autyzmem.
  • Doskonalenie umiejętności i podnoszenie kwalifikacji zawodowych celem przeciwdziałania i zwalczania bezrobocia oraz przeciwdziałania patologiom społecznym.
  • Ochrona i promocja zdrowia.
  • Wspieranie działalności charytatywnej oraz promocja i organizacja wolontariatu.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

• Prowadzenie instytucji doradczych, profilaktycznych, rehabilitacyjnych, terapeutycznych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych – w tym dla osób niepełnosprawnych.
  • Propagowanie i realizowanie programów profilaktycznych, profilaktyczno-zdrowotnych, edukacyjnych, wychowawczych, resocjalizacyjnych, terapeutycznych, integracyjnych w kraju i za granicą.
  • Prowadzenie edukacji pozaszkolnej, szkoleń dla podnoszenia kwalifikacji, kursów, jak również upowszechnianie kształcenia ustawicznego.
  • Prowadzenie różnego rodzaju szkół i placówek oświatowych.
  • Organizowanie różnorodnych form spędzania wolnego czasu: zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, czynnego wypoczynku dzieciom i młodzieży, w szczególności poprzez stwarzanie warunków do aktywnego uczestnictwa w kulturze, sporcie i turystyce.
  • Udzielanie wsparcia programom edukacyjnym podnoszącym jakość nauczania oraz programom wyrównującym szanse edukacyjne.
  • Stwarzanie dzieciom i młodzieży sprzyjających warunków do rozwoju zdolności, zainteresowań, talentów.
  • Wdrażanie i propagowanie innowacyjnych metod pracy z dziećmi i młodzieżą.
  • Prowadzenie działalności informacyjnej i wydawniczej w zakresie celów Fundacji.
  • Działania edukacyjne i informacyjne przez Internet.
  • Wznoszenie i remontowanie budowli i pomieszczeń z przeznaczeniem na realizację celów Fundacji.
  • Współpracę z władzami rządowymi, samorządowymi, instytucjami sektora prywatnego, organizacjami pozarządowymi, instytucjami Unii Europejskiej jak i międzynarodowymi, osobami prywatnymi w kraju i za granicą stawiającymi sobie cele zbieżne z celami Fundacji oraz środkami masowego przekazu.